advert2 advert3
Můj someliér

Víte, jak funguje infrasauna? Máme vysvětlení přímo od vědců

Vydal: Roman / Kategorie: Lifestyle / Komentářů: 0 / Přečtení: 2264

Snad každý dnes ví, že je infrasauna zdravá, jenže málokdo ví, proč to tak je. Proto jsme se na to zeptali vědců, kteří nám všechno dokonale vysvětlili. A my to teď vysvětlíme vám. Základem všeho jsou infračervené paprsky. Okem je nevidíme a stejně jako třeba ultrafialové paprsky jsou součástí slunečního záření. Zatímco ultrafialové záření může být pro lidi škodlivé, infračervené je naopak zdravé. Využívají ho i lékaři – mimo jiné v inkubátorech. Výhodou infračerveného záření je, že tělesa zahřívá přímo – tedy bez velkého zahřívání vzduchu mezi zářičem a ohřívaným tělesem.

Doplňuje energii přímo ve svalech

Infračervené záření má několik pásem. V infrasaunách se používají 3 základní.

  • IR-A s vlnovou délkou 0,76 – 1,4 mikrometru
  • IR-B s vlnovou délkou 1,4 – 3 mikrometry
  • IR-C s vlnovou délkou 3 – 10 mikrometrů

01_clanek_01-1

V praxi to znamená, že záření IR-C zahřívá pouze povrch kůže člověka, IR-B prostupuje do horní kůže a IR-A zasahuje až do podkoží. Díky tomu má IR-A nejlepší účinky na lidské zdraví. Doplňuje totiž energii potřebnou k uzdravení svalů či vazů přímo v nich.

Záření v pásmu IR-C má zase naopak nejlepší relaxační účinky. V infrasaunách proto najdete zářiče, které vysílají infrapaprsky různých pásem. Ideální jsou ale takové, které dokáží vysílat všechny tři vlnové délky jako třeba zářiče Philips Vitae, které najdete v infrasaunách ISV a Grand Vitae od českého výrobce Saunasystem.

Proti celulitidě i na vysoký tlak

Infrasauny s kvalitními zářiči mají dobré zdravotní účinky nejen na svaly a vazy. Díky tomu, že neohřívají kůži pouze na povrchu, ale pronikají do ní, rozšiřují i lymfatické kanály a pomáhají tak například i při léčbě celulitidy. Díky vnitřnímu prohřívání se také v potu vylučuje až 3x víc toxických látek než při saunování ve finské sauně.

Teplota v infrakabině je navíc výrazně nižší než ve finské sauně, a proto do ní mohou i lidé s onemocněním srdce. I na ně má přitom podle vědců pozitivní účinky. Zvlášť, pokud mají problémy s vysokým tlakem. Německý výzkum z roku 1989 totiž prokázal, že pobyt v infrasauně krevní tlak snižuje.

01_clanek_02
KOMENTÁŘE (0)
Nejste přihlášen! Přihlásit se ». Registrovat se »


Ladiesmagazine je soukromý elektronický magazín, který umožňuje přidat komentáře k článkům. Vaše komentáře však nemusí být uveřejněny. Děkujeme za pochopení.

Facebook Ladies Magazine Twitter Ladies Magazine YouTube Ladies Magazine RSS kanál Ladies Magazine