advert2 advert3
Můj someliér

Jaké parametry by mělo splňovat moderní elektrokolo?

Vydal: Roman / Kategorie: Lifestyle / Komentářů: 1 / Přečtení: 2379

Elektrokola jsou v posledních letech stále častěji vyhledávaným zbožím. Za 5 let se jejich prodej zvedl několikanásobně a stále to nevypadá, že by se čísla zastavovala. Vysoká poptávka na trhu samozřejmě láká i nové výrobce, aby se v této oblasti prosadili. Bohužel je nutné sledovat i kvalitu jednotlivých výrobců elektrokol. Rozdíly mezi jednotlivými značkami mohou být ohromné. Pokud i vy přemýšlíte o nákupu elektrického kola, měli byste si nejprve zjistit nejdůležitější hodnoty. Jaké to jsou, si představíme v následujícím článku.

 

Začneme s několika technickými údaji

Technické údaje u strojů jsou sice spíše mužským koníčkem, ale také u elektrokol se jedná o velmi důležité údaje, které mají největší vliv na celkovou kvalitu elektrokol. Elektrické kolo má za úkol ulehčovat jízdu a usnadnit šlapání. Ve výsledku má jízda po rovině připomínat jízdu z kopce a jízda do kopce má být stejná, jako na rovině. K tomu vypomáhá elektromotor. Právě elektromotor je jednou z nejdůležitějších součástí na elektrokole a jeho síla udává, jak moc bude pomáhat při šlapání. Energii elektromotorům ale dodávají nabíjecí akumulátory. V dnešní době jsou pro elektrokola nejlepší volbou Lithium-Polymerové akumulátory. Některé totiž dokáží vydržet až 1000 nabíjecích cyklů.

ladiesmagazine.cz-kentoya.cz_01 – kopie

Pár základních informací o elektrokolech

Ačkoli elektrokola využívají malý motor, stále nejsou považována za motorové vozidlo. Protože je hlavním pohonem ještě stále lidská síla, jsou považovány za druh kol. To samozřejmě přináší jisté výhody. Od 18 let není nutná bezpečnostní přilba, i když je z bezpečnostních důvodů doporučena. Využívat můžete libovolně všechny cyklostezky i silnice. K jízdě není zapotřebí žádný druh řidičského oprávnění a mohou je tedy řídit i děti. Náklady na provoz jsou minimální. Například u elektrických kol Kentoya jsou průměrné náklady na 100km jen 6Kč. V Praze dokonce využívají elektrokola i záchranáři. Více se dozvíte zde.

ladiesmagazine.cz-kentoya.cz_02

 

Nechcete šlapat vůbec? Pořiďte si skútr!

Máte zájem o pořízení malého dvoukolového dopravního prostředku, ale nechcete šlapat vůbec? V takovém případě jsou ideální volbou skútry 50 ccm. Jedná se o malé, dobře známé motorky s malými koly, ideální pro přepravu ve městě nebo na kratší vzdálenosti. Ovšem je nutný řidičský průkaz a počítat musíte i s tím, že náklady na provoz nebudou jen 6Kč na 100km.

ladiesmagazine.cz-kentoya.cz_03
KOMENTÁŘE (1)
Tomas4. března, 2015 7:55

Nechci se nijak dotknout autora (autorky?) ale clanek nesplnuje nic z prislibu z titulku. Kde jsou ty parametry? Doufal jsem, ze clanek poradi podle ceho si vybrat – motoru, regulace a zpusobu pohonu elektrokola jsou desitky, autor se vsak neobtezoval nas s nimi seznamit. Hotovo bylo rychle, a uz muze sedet na presicku :-)Nejste přihlášen! Přihlásit se ». Registrovat se »


Ladiesmagazine je soukromý elektronický magazín, který umožňuje přidat komentáře k článkům. Vaše komentáře však nemusí být uveřejněny. Děkujeme za pochopení.

Facebook Ladies Magazine Twitter Ladies Magazine YouTube Ladies Magazine RSS kanál Ladies Magazine